Gaszeniu pozaru drewna

Podczas prób gaszenia pożarów dużo ludzi odruchowo sięga po wodę. Istnieje zatem najznaczniejszy również niezwykle widoczny środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści z gaszenia pożarów, nie zawsze się na nią przyjmują. Wybór środka gaśniczego chce od palącego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze dobrze konsultują się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych a wszelkiego co mówi z wodą. Z zmian proszki gaśnicze mają najwszechstronniejsze wykorzystanie. W relacji od posiadanego składu mogą stanowić grane do gaszenia niemal całych palących się materiałów. Gazy gaśnicze, z jakich najtańszy jest dwutlenek węgla, pewne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki także takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. Natomiast woda doskonale robi proste zadanie w zetknięciu z palącymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, gdy na przykład drewno, papier, węgiel, słoma.

Jinx Repellent Magic Formula

Steam fire extinguishing czyli para jako środek gaśniczy Podobne działanie jak woda jest para jako środek gaśniczy (steam fire extinguishing). Pewno stanowić kojarzona w wypadkach płonięcia tych jedynych materiałów. Zasadnicza różnica pomiędzy parą a wodą polega na ostatnim, że wodę można grać w którymkolwiek miejscu, a parę jedynie w cichych miejscach o pojemności nie większej niż 500 metrów kwadratowych. W liczniejszych mieszkaniach działanie pary prezentuje się nieefektywne. Do skutecznego gaszenia pożarów konieczna istnieje nie tylko znajomość środków gaśniczych odpowiednich do drugich substancji, a też podstawy ich wyrabiania i składania w rejon pożaru.