Oswietlenie awaryjne 110v

Systemy oświetlenia awaryjnego mają bardzo znaczącą pracę w przemyśle. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny posiadające dostępne części ruchome, w wypadku nagłego braku oświetlenia potrafią oni pozostać trwale okaleczeni, i nawet że zostać zagrożone ich mieszkanie. W czasie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do wysokich obrotów zachowają się tylko po paru chwilach od przerwania wpływu prądu.

Chociażby w ostatnich instytucjach, gdzie wdrożono systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zachowanie niemal absolutnie nie jest natychmiastowe. Aby zapobiec takim zdarzeniom należy stosować systemy oświetlenia awaryjnego. Dzielą się one na inne typy, ale zadaniem każdego z nich istnieje życie oświetlenia pomieszczeń przez konkretny godzina po zaniku zasilania. Dzięki temu pracownicy mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, oraz w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym sposobem oświetlenia awaryjnego, odpowiedniego nie ale w przemyśle lecz jeszcze w pokojach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w terminie normalnej pracy instalacji. W czasie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na energię z akumulatora. Do momentu wyczerpania się baterii światło jest włączone. System opraw jest że pewne wady, jakimi jest używanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, i czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Inny sposób teoretyczny do wdrażania w przemyśle polega na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie są zainstalowane duże akumulatory i związki sterujące. Można też użyć generatora, dzięki dlaczego nie tylko oświetlenie awaryjne będzie umiało pracować wiele godzin, ale działalność będzie silna także oddać do innych urządzeń, na przykład komputerów czy niektórych maszyn.