Stosunki miedzynarodowe uj

African Mango

Kontakty międzynarodowe są bardzo powszechne w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w powierzchniach transportu oraz komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, i nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po paru dniach, a nie po paru miesiącach, gdy wtedy chodziło wcześniej. Zawsze można też do kogoś zadzwonić i zintegrować się bezpośrednio. Jazdę na następny kraniec świata nie zajmuje już lat, ale wystarczy tylko parę godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wybranie ręki i dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się wiele różnych oferty współpracy. Wyjazdy zagraniczne stały się bliższe i popularniejsze, a co za tym idzie - także bardzo częstsze. Obecnie bez problemu można kupić się na drugi kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie inna kultura oraz pozostałe obyczaje. Wystarczy bilet na samolot i można wylądować w Azji, w Afryce lub na ciekawej wyspie. Zamienia się także sytuacja polityczna na świecie. Po utworzeniu strefy Schengen zniesiono większość możliwości w Organizacji Europejskiej a wszystek jej człowiek może łatwo podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają dobrego przygotowania. Firma, która chce zdobyć nowe rynki zagraniczne, wiele zyska na utrzymaniu odpowiedniego pośrednika, który dobrze przedstawi proponowaną ofertę. Niezwykle właściwe są w współczesnym faktu tłumaczenia ustne. Polskie przedsiębiorstwo w asyście tłumacza może zdobyć rynki międzynarodowe, bezpośrednio przychodząc do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu samochodowego w własnej fabryce przebiegnie znacznie sprawniej w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie potrafiły się odbywać i spotkania polityczne na poziomie międzynarodowym. Obecność osoby, która zna daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To korzystne w ogromnych negocjacjach, gdzie czasem drobne szczegóły mogą zaważyć na powodzeniu transakcji.