Urzadzenie diagnostyczne mazda

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to jeszcze bardziej proste urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klasie układu optycznego ze dodatkowym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można dojść nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop oraz jego skorzystanie

http://o-tlumaczeniach.pl/erppolkas/comarch-erp-xl/comarch-erp-xl-kadry-i-place/

Kolposkop uzyskuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a jeszcze pochwy i sromu w charakterze wykrycia zmian, jakie mogłyby dawać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Podaje się, że dokładność diagnozy przygotowanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w relacje z jego modelu.

Jak wygląda badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka siedzi na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który ułatwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy realizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego zachowuje się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w dobrym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie doświadczenia i zachowywanie go na określonym ekranie, a dodatkowo pisanie i drukowanie dla pacjentki, kiedy a do punktów przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.